Hogar / Fixed Inductors / LSQMB201616T101J
minImg
LSQMB201616T101J
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQMB201616T101J
Paquete:
0806
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 100UH 80MA 8 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 15 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8Ohm
Inductance 100 µH
Series LSQM
Type Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 9MHz