Hogar / Fixed Inductors / LSQNA201209T100M
minImg
LSQNA201209T100M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQNA201209T100M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0805
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 10UH 370MA 1.3 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 205mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 370 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 10 µH
Series LSQN
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 32MHz