Hogar / Fixed Inductors / LSQNA201209T1R0M
minImg
LSQNA201209T1R0M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQNA201209T1R0M
Descripción:
FIXED IND 1UH 950MA 195 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 620mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 195mOhm Max
Inductance 1 µH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz