Hogar / Fixed Inductors / LSQNA201212T2R2M
minImg
LSQNA201212T2R2M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQNA201212T2R2M
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 770MA 299MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 410mA
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 770 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm
Inductance 2.2 µH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 80MHz