Hogar / Fixed Inductors / LSQNA201212T680K
minImg
LSQNA201212T680K
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQNA201212T680K
Descripción:
FIXED IND 68UH 140MA 7.8 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 70mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7.8Ohm Max
Inductance 68 µH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 10MHz