Hogar / Fixed Inductors / LSQNA201616T680K
minImg
LSQNA201616T680K
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQNA201616T680K
Paquete:
0806
Descripción:
FIXED IND 68UH 210MA 3.9 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 90mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 210 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.9Ohm Max
Inductance 68 µH
Series LSQN
Type Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 10MHz