Hogar / Fixed Inductors / LSQNA251818T680M
minImg
LSQNA251818T680M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQNA251818T680M
Paquete:
1007
Descripción:
FIXED IND 68 UH 0.07A 1.95 OHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 70mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 310 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1007
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm
Inductance 68 µH
Series LSQN
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 9.5MHz