Hogar / Fixed Inductors / LSQNB160808T220K
minImg
LSQNB160808T220K
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQNB160808T220K
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0603
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 22UH 230MA 1.3 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 70mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 230 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 22 µH
Series LSQN
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 16MHz