Hogar / Fixed Inductors / LSQNB160808T220M
minImg
LSQNB160808T220M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQNB160808T220M
Descripción:
FIXED IND 22 UH 0.07A 1.3 OHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 70mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 230 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm
Inductance 22 µH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 16MHz