Hogar / Fixed Inductors / LSQPB160807T4R7M
minImg
LSQPB160807T4R7M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQPB160807T4R7M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0603
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 310MA 1.3OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 240mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 310 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 4.7 µH
Series LSQP
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 150MHz