Hogar / Fixed Inductors / LSQPB160808TR20M
minImg
LSQPB160808TR20M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQPB160808TR20M
Paquete:
0603
Descripción:
FIXED IND 200NH 980MA 60MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.75A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 980 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
Inductance 200 nH
Series LSQP
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 400MHz