Hogar / Fixed Inductors / LSQPB201210T2R2MD6
minImg
LSQPB201210T2R2MD6
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQPB201210T2R2MD6
Paquete:
0805
Descripción:
FIXED IND 2.2 UH 0.68A 0.2392 OH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 680mA
Inductance Frequency - Test 6 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 239.2mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series LSQP
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 250MHz