Hogar / Fixed Inductors / LSQPB201210T4R7M
minImg
LSQPB201210T4R7M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQPB201210T4R7M
Paquete:
0805
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 400MA 715MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 340mA
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 715mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series LSQP
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 150MHz