Hogar / Fixed Inductors / LSQPB201214T1R5MD
minImg
LSQPB201214T1R5MD
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQPB201214T1R5MD
Paquete:
0805
Descripción:
FIXED IND 1.5UH 1.1A 117MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 117mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Series LSQP
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 390MHz