Hogar / Fixed Inductors / LSQPB201214T2R2MD
minImg
LSQPB201214T2R2MD
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQPB201214T2R2MD
Paquete:
0805
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 1A 143 MOHM SMD
En stock : 3434
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 143mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series LSQP
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 350MHz