Hogar / Fixed Inductors / LSQPB201616T101M
minImg
LSQPB201616T101M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQPB201616T101M
Paquete:
0806
Descripción:
FIXED IND 100UH 170MA 3.4OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 140mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 170 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.42Ohm Max
Inductance 100 µH
Series LSQP
Type Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 7MHz