Hogar / Fixed Inductors / LSQPB201616T1R5M
minImg
LSQPB201616T1R5M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQPB201616T1R5M
Descripción:
FIXED IND 1.5UH 820MA 195MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 820 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 195mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 370MHz