Hogar / Fixed Inductors / LSQPB201616T4R7M
minImg
LSQPB201616T4R7M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQPB201616T4R7M
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 610MA 351MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 660mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 610 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 351mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 78MHz