Hogar / Fixed Inductors / LSQPB251812T2R2M
minImg
LSQPB251812T2R2M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQPB251812T2R2M
Paquete:
1007
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 850MA 175.5 MOHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1007
Ratings -
DC Resistance (DCR) 175.5mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series LSQP
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 80MHz