Hogar / Fixed Inductors / LSQPB251815T4R7MD
minImg
LSQPB251815T4R7MD
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQPB251815T4R7MD
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
1007
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 750MA 318.5 MOHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1007
Ratings -
DC Resistance (DCR) 318.5mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series LSQP
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 150MHz