Hogar / Fixed Inductors / LSQPB251818T150M
minImg
LSQPB251818T150M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQPB251818T150M
Descripción:
FIXED IND 15UH 550MA 430MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 760mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 550 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 559mOhm Max
Inductance 15 µH
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 13MHz