Hogar / Fixed Inductors / LSRNJ10145GL2R2NNY
minImg
LSRNJ10145GL2R2NNY
Taiyo Yuden
Producto No:
LSRNJ10145GL2R2NNY
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 6.64A 10MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8.91A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 6.64 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10.2mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 43.9MHz