Hogar / Fixed Inductors / LSRNJ10145GL681MNY
minImg
LSRNJ10145GL681MNY
Taiyo Yuden
Producto No:
LSRNJ10145GL681MNY
Descripción:
FIXED IND 680UH 420MA 1.884 OHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.89Ohm Max
Inductance 680 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.3MHz