Hogar / Fixed Inductors / LSRNJ10155GL3R3NNY
minImg
LSRNJ10155GL3R3NNY
Taiyo Yuden
Producto No:
LSRNJ10155GL3R3NNY
Descripción:
FIXED IND 3.3UH 6.49A 12MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 6.49 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11.7mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 40.6MHz