Hogar / Fixed Inductors / LSRNJ10165GL100MNY
minImg
LSRNJ10165GL100MNY
Taiyo Yuden
Producto No:
LSRNJ10165GL100MNY
Descripción:
FIXED IND 10UH 4.66A 20.4MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.66 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20.9mOhm Max
Inductance 10 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 16.6MHz