Hogar / Fixed Inductors / LSRNJ12555GL470MMY
minImg
LSRNJ12555GL470MMY
Taiyo Yuden
Producto No:
LSRNJ12555GL470MMY
Descripción:
FIXED IND 47UH 2.7A 66.12MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.23A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 55.1mOhm
Inductance 47 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 9.3MHz