Hogar / Fixed Inductors / LSRNJ12555GL681MMY
minImg
LSRNJ12555GL681MMY
Taiyo Yuden
Producto No:
LSRNJ12555GL681MMY
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 680UH 720MA 912MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 720 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 912mOhm Max
Inductance 680 µH
Series LSRN
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.5MHz