Hogar / Fixed Inductors / LSXBD3030MKT330M
minImg
LSXBD3030MKT330M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXBD3030MKT330M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 33UH 330MA 1.236OHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 310mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 330 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.03Ohm
Inductance 33 µH
Series LSXB
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 19MHz