Hogar / Fixed Inductors / LSXBD3030QKT100M
minImg
LSXBD3030QKT100M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXBD3030QKT100M
Descripción:
FIXED IND 10UH 710MA 276MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 700mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 710 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm
Inductance 10 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 28MHz