Hogar / Fixed Inductors / LSXBD4040KKL2R2N
minImg
LSXBD4040KKL2R2N
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXBD4040KKL2R2N
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 890MA 180MOHM SM
En stock : 10000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 890 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm
Inductance 2.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 73MHz