Hogar / Fixed Inductors / LSXBD4040TKL100M
minImg
LSXBD4040TKL100M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXBD4040TKL100M
Descripción:
FIXED IND 10UH 840MA 216MOHM SMD
En stock : 6975
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 840 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm
Inductance 10 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 24MHz