Hogar / Fixed Inductors / LSXBD4040TKL2R2M
minImg
LSXBD4040TKL2R2M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXBD4040TKL2R2M
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 1.44A 72MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 2.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.44 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm
Inductance 2.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 52MHz