Hogar / Fixed Inductors / LSXBD4040TKL470M
minImg
LSXBD4040TKL470M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXBD4040TKL470M
Descripción:
FIXED IND 47UH 420MA 780MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 570mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 650mOhm
Inductance 47 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10MHz