Hogar / Fixed Inductors / LSXBD5050YAL100M
minImg
LSXBD5050YAL100M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXBD5050YAL100M
Descripción:
FIXED IND 10UH 2.1A 72.8MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 56mOhm
Inductance 10 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 18MHz