Hogar / Fixed Inductors / LSXBD6060YEL100M
minImg
LSXBD6060YEL100M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXBD6060YEL100M
Descripción:
FIXED IND 10UH 2.5A 61.1MOHM SMD
En stock : 2990
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 47mOhm
Inductance 10 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12MHz