Hogar / Fixed Inductors / LSXBD6060YEL3R0N
minImg
LSXBD6060YEL3R0N
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXBD6060YEL3R0N
Descripción:
FIXED IND 3UH 3.2A 31.2 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 24mOhm
Inductance 3 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 45MHz