Hogar / Fixed Inductors / LSXBH10050HL101M
minImg
LSXBH10050HL101M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXBH10050HL101M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 100UH 1.2A 271.7 MOHM
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 209mOhm
Inductance 100 µH
Series LSXB
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4.6MHz