Hogar / Fixed Inductors / LSXND4040TKL100MDG
minImg
LSXND4040TKL100MDG
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXND4040TKL100MDG
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
1616
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 10UH 1.2A 180 MOHM SMD
En stock : 6430
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1616
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Inductance 10 µH
Series LSXN
Type Wirewound
Package / Case 1616 (4040 Metric)
Frequency - Self Resonant 25MHz