Hogar / Fixed Inductors / LSXND4040TKL221MDG
minImg
LSXND4040TKL221MDG
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXND4040TKL221MDG
Descripción:
FIXED IND 220UH 170MA 4.56OHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 275mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 170 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.56Ohm Max
Inductance 220 µH
Package / Case 1616 (4040 Metric)
Frequency - Self Resonant 4MHz