Hogar / Fixed Inductors / LSXND4040TKL330MDG
minImg
LSXND4040TKL330MDG
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXND4040TKL330MDG
Descripción:
FIXED IND 33UH 550MA 552MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 700mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 550 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 552mOhm Max
Inductance 33 µH
Package / Case 1616 (4040 Metric)
Frequency - Self Resonant 12MHz