Hogar / Fixed Inductors / LSXND4040TKL4R7MDG
minImg
LSXND4040TKL4R7MDG
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXND4040TKL4R7MDG
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 1.7A 84 MOHM SMD
En stock : 2449
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 84mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case 1616 (4040 Metric)
Frequency - Self Resonant 35MHz