Hogar / Fixed Inductors / LSXNE2424MKT2R2MNG
minImg
LSXNE2424MKT2R2MNG
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXNE2424MKT2R2MNG
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 1A 140 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 168mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series LSXN
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 72MHz