Hogar / Fixed Inductors / LSXPD3030MKT6R8M
minImg
LSXPD3030MKT6R8M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSXPD3030MKT6R8M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
1212
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 650MA 360MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 950mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm
Inductance 6.8 µH
Series LSXP
Type Wirewound
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Frequency - Self Resonant 40MHz