LTF3020T-5R6N-D
TDK Corporation
Producto No:
LTF3020T-5R6N-D
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
FIXED IND 5.6UH 1.07A 170MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 790mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.07 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 5.6 µH