LVR03R0300FS70
Vishay Dale
Producto No:
LVR03R0300FS70
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 0.03 OHM 1% 3W AXIAL WW
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.560" L (5.21mm x 14.22mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 30 mOhms
Series LVR
Power (Watts) 3W