LVR03R0500FS70
Vishay Dale
Producto No:
LVR03R0500FS70
Descripción:
RES 0.05 OHM 1% 3W AXIAL WW
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.560" L (5.21mm x 14.22mm)
Temperature Coefficient ±125ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 mOhms
Series LVR
Power (Watts) 3W