LVR05R0300FS73
Vishay Dale
Producto No:
LVR05R0300FS73
Descripción:
RES 0.03 OHM 1% 5W AXIAL WW
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.330" Dia x 0.925" L (8.38mm x 23.50mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 30 mOhms
Series LVR
Power (Watts) 5W