LWK107B7474MVHT
Taiyo Yuden
Producto No:
LWK107B7474MVHT
Descripción:
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0306
En stock : 7970
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Series LWDC™, LW
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.47 µF