LWK212BJ475KDHT
Taiyo Yuden
Producto No:
LWK212BJ475KDHT
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0508
En stock : 7944
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series LWDC™, LW
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4.7 µF