LXD96-2100SW
Advanced Energy
Producto No:
LXD96-2100SW
Fabricante:
Advanced Energy
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 22-45.7V
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Voltage - Input (Max) 305VAC
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2.1A
Ratings IP67
Voltage - Input (Min) 90VAC
Efficiency 89%
Voltage - Output 22 ~ 45.7V
Mfr Advanced Energy
Features OTP, OVP, SCP
Operating Temperature -35°C ~ 70°C
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, cULus, EN
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.91" L x 2.66" W x 1.46" H (201.0mm x 67.5mm x 37.0mm)
Weight 1.9 lbs (861.8 g)
Number of Outputs 1
Series LXD96 (96W)
Power (Watts) 96 W